Dobiegły końca rozgrywki  II ligi w brydżu sportowym (III stopień rozgrywek na szczeblu centralnym). W grupie NE występowały dwie węgorzewskie drużyny. Po rundzie zasadniczej  w gronie 15 drużyn  kolejność wyglądała następująco:

1 GOK Bielsk 193.05
2 Vęgoria-2 WCK Węgorzewo 183.55
3 BATMIX ESKOM Warszawa 172.36
4 Vęgoria WCK Węgorzewo 166.23
5 Gambling Zamek Ciechanów 161.97
6 AZS UW Orły Warszawa 161.39

Tak wysokie miejsca zagwarantowały obu naszym drużynom prawo walki o awans do I ligi. Te zmagania zakończyły się połowicznym sukcesem. Przez system baraży zwycięsko przeszła pierwsza drużyna węgorzewska występująca pod nazwą Vęgoria WCK Węgorzewo i ona w nowym sezonie będzie występować w I lidze grupie N               (II stopień rozgrywek szczebla centralnego).  Do ostatniego rozdania ważyły się zaś losy drugiej drużyny, która o awans walczyła ze spadkowiczem z I ligi. Niestety, niuanse zadecydowały, że druga drużyna pozostanie w II lidze.

Węgorzewskie drużyny swoje mecze  rozgrywały w następujących składach osobowych:

VCK Vęgoria 1

 Przemysław Bednarski 
 Wojciech Bobrek 
 Andrzej Cieśluk 
 Marcin Czarniawski 
 Radosław Kozłowski 
 Dariusz Kozłowski 
 Mieczysław Maciążek 
 Dariusz Prawdzik 
 Andrzej Sulima 
 Henryk Łakomski (zm. 29 01 2024 r.)

WCK Vęgoria 2

Dariusz Filipek
Zdzisław Godlewski 
 Mieczysław Lebiecki 
Krzysztof Pękała
Wiesław Pietrzak
Waldemar Sadurski 
Jacek Trętowski
Zenon Wawer 

Sukcesy  obu drużyn nie miałyby miejsca gdyby nie wsparcie uzyskiwane przez zawodników z wielu stron.  Opłaty startowe drużyn dokonało Węgorzewskie Centrum Kultury (stąd  w nazwie  drużyn – WCK ).  To także wsparcie ze strony sponsorów, w tym od wielu lat Sponsora Głównego , warszawskiej firmy Lagardère Travel Retail, której Prezesem Zarządu jest  eks – Węgorzewianin , pan Andrzej Kacperski.

Prezesem  sekcji brydżowej, na co dzień działającej przy WSSK WĘGORAPA  i korzystającej ze wsparcia Klubu 1 MBA   jest czynny zawodnik i sędzia lokalnych turniejów, Pan Wiesław Pietrzak. Obu drużynom gratulujemy i życzymy w nowym  sezonie samych sukcesów