W dniach 16-17 czerwca br. W Toruniu miało miejsce Letnie Spotkanie Artylerzystów organizowane przez Stowarzyszenie Polskich Artylerzystów, zarząd Główny. Uczestnicy tego przedsięwzięcia wzięli też udział w II Forum Bezpieczeństwa i Przemysłu Obronnego.
W ramach Letniego Spotkania Artylerzystów doszło do podpisania umowy o partnerstwie między działającym przy Klubie 1 MBA stowarzyszeniem – Wojskowym Stowarzyszeniem Społeczno – Kulturalnym Węgorapa a Stowarzyszeniem polskich Artylerzystów. Umowę podpisali prezesi obu stowarzyszeń – Aleksander IWANIUK (WSSK Węgorapa) i Roman KŁOSIŃSKI (SPA).
W Preambule Umowy stwierdza się:
Mając na uwadze potrzebę wspólnego działania, Wojskowego Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Węgorapa” w Węgorzewie i Stowarzyszenia Polskich Artylerzystów w Toruniu, na rzecz obronności państwa i wychowania patriotycznego młodzieży ze szczególnym uwzględnieniem umacniania etosu oraz kultywowania chlubnych tradycji Wojsk Rakietowych i Artylerii Wojska Polskiego, integracji ś










