W dniach 16-17  czerwca br. W Toruniu miało miejsce Letnie Spotkanie Artylerzystów organizowane przez Stowarzyszenie Polskich Artylerzystów, zarząd Główny. Uczestnicy tego przedsięwzięcia wzięli  też udział  w II Forum Bezpieczeństwa i Przemysłu Obronnego.

W ramach      Letniego  Spotkania Artylerzystów doszło do podpisania umowy o partnerstwie między  działającym przy Klubie 1 MBA stowarzyszeniem – Wojskowym Stowarzyszeniem Społeczno – Kulturalnym Węgorapa  a Stowarzyszeniem polskich Artylerzystów. Umowę podpisali prezesi obu stowarzyszeń – Aleksander IWANIUK (WSSK Węgorapa) i Roman KŁOSIŃSKI (SPA).

W Preambule Umowy stwierdza się:

Mając na uwadze potrzebę wspólnego działania, Wojskowego Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Węgorapa” w Węgorzewie i Stowarzyszenia Polskich Artylerzystów w Toruniu, na rzecz obronności państwa i wychowania patriotycznego młodzieży ze szczególnym uwzględnieniem umacniania etosu oraz kultywowania chlubnych tradycji Wojsk Rakietowych i Artylerii Wojska Polskiego, integracji ś